Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, którą organizuje Samorząd Studencki Politechniki Częstochowskiej pod hasłem „Oddaj Krew! Uratuj Życie!”

Oddanie krwi to jedna z najważniejszych form niesienia pomocy innym. Twoja krew może uratować życie osoby potrzebującej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy chętnie włączali się w akcje krwiodawstwa*

Dla wszystkich, którzy oddadzą krew, przewidziane są nagrody ufundowane przez partnerów naszego wydarzenia. Nie tylko masz szansę uratować komuś życie, ale także doświadczyć, że dobro wraca. To idealna okazja, aby zrobić coś dobrego dla innych i dla siebie!

Przyjdź i oddaj krew razem z nami. To proste, bezpieczne i nie zajmie wiele czasu. Będziemy na Ciebie czekać w dniu 26 kwietnia w godzinach między 9:00 a 15:00 na terenie parkingu między Wydziałem Zarządzania, a Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

Pamiętaj, że Twoja krew może uratować życie!
Pomaganie jest proste, wystarczy skorzystać z nadarzającej się okazji!

*Miej na uwadze – nie każdy może oddawać krew. Poniżej kilka ważnych informacji:

  • powinieneś/aś ważyć minimum 50 kg
  • w trakcie leczenia nadciśnienia nie należy oddawać krwi
  • nie wolno oddawać krwi w czasie miesiączki
  • przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych stanowi przeciwwskazanie do oddawania krwi
  • w przypadku chorób autoimmunologicznych jak np. choroba Hashimoto lub Gravesa-Basedowa jest to stała dyskwalifikacja do oddawania krwi

Więcej informacji na stronie pcz.pl: https://pcz.pl/aktualnosci/oddaj-krew-uratuj-zycie-385.html